
9Pk - MoleFays FCX Type 5541 5,850W Molequartz PAR36 Ferrule Replacement Lamp
Description
9Pk - MoleFays FCX Type 5541 5,850W Molequartz PAR36 Ferrule Replacement Lamp
Features:- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: FERRULE
- Filament: C-7A, Shape: PAR36
- Voltage: 120, Wattage: 5,850
- Color Temperature (K): 3200K
- Color Rendering Index (CRI): 100
- Rated Life: 100 hrs
Specs
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | FERRULE |
| Filament | C-7A |
| Shape | PAR36 |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 5,850 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Rated Life | 100 hrs |
| Maximum Overall Length (in) | 2.75 |
| Pack | 9 Pack |
Equipment
- Mole - Richardson Type 5541
- Mole - Richardson Type 5571
- Mole - Richardson Type 5581
- Mole - Richardson Type 5591
- Mole - Richardson Type 5711
- Mole - Richardson Type 5721
Original: $282.95
-70%$282.95
$84.88More Images







9Pk - MoleFays FCX Type 5541 5,850W Molequartz PAR36 Ferrule Replacement Lamp
Description
9Pk - MoleFays FCX Type 5541 5,850W Molequartz PAR36 Ferrule Replacement Lamp
Features:- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: FERRULE
- Filament: C-7A, Shape: PAR36
- Voltage: 120, Wattage: 5,850
- Color Temperature (K): 3200K
- Color Rendering Index (CRI): 100
- Rated Life: 100 hrs
Specs
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | FERRULE |
| Filament | C-7A |
| Shape | PAR36 |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 5,850 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Rated Life | 100 hrs |
| Maximum Overall Length (in) | 2.75 |
| Pack | 9 Pack |
Equipment
- Mole - Richardson Type 5541
- Mole - Richardson Type 5571
- Mole - Richardson Type 5581
- Mole - Richardson Type 5591
- Mole - Richardson Type 5711
- Mole - Richardson Type 5721
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
9Pk - MoleFays FCX Type 5541 5,850W Molequartz PAR36 Ferrule Replacement Lamp
Features:- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: FERRULE
- Filament: C-7A, Shape: PAR36
- Voltage: 120, Wattage: 5,850
- Color Temperature (K): 3200K
- Color Rendering Index (CRI): 100
- Rated Life: 100 hrs
Specs
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | FERRULE |
| Filament | C-7A |
| Shape | PAR36 |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 5,850 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Rated Life | 100 hrs |
| Maximum Overall Length (in) | 2.75 |
| Pack | 9 Pack |
Equipment
- Mole - Richardson Type 5541
- Mole - Richardson Type 5571
- Mole - Richardson Type 5581
- Mole - Richardson Type 5591
- Mole - Richardson Type 5711
- Mole - Richardson Type 5721
























