
Mole Baby Fresnels Type 4191 5,000W Molequartz Baby Senior Solarspot Replacement Lamp
Description
Mole Baby Fresnels Type 4191 5,000W Molequartz Baby Senior Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: DPY-240V
- Base: G38, Bulb Type: Halogen
- Color Temperature (K): 3200K
- Lamp Finish: Clear, Luminous Flux (LM): 135000
- Rated Life: 500 hrs
- Voltage: 240, Wattage: 5,000
Cross Reference Part Numbers:
- Osram 54553 64805 CP/85 240V
Specs
| Abbreviation Name | DPY-240V |
| Base | G38 |
| Bulb Type | Halogen Bulb |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 135000 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.41 |
| Rated Life | 500 hrs |
| Voltage | 240 |
| Wattage | 5,000 |
| Width (in) | 1.81 |
Original: $268.00
-70%$268.00
$80.40Mole Baby Fresnels Type 4191 5,000W Molequartz Baby Senior Solarspot Replacement Lamp
Description
Mole Baby Fresnels Type 4191 5,000W Molequartz Baby Senior Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: DPY-240V
- Base: G38, Bulb Type: Halogen
- Color Temperature (K): 3200K
- Lamp Finish: Clear, Luminous Flux (LM): 135000
- Rated Life: 500 hrs
- Voltage: 240, Wattage: 5,000
Cross Reference Part Numbers:
- Osram 54553 64805 CP/85 240V
Specs
| Abbreviation Name | DPY-240V |
| Base | G38 |
| Bulb Type | Halogen Bulb |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 135000 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.41 |
| Rated Life | 500 hrs |
| Voltage | 240 |
| Wattage | 5,000 |
| Width (in) | 1.81 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Mole Baby Fresnels Type 4191 5,000W Molequartz Baby Senior Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: DPY-240V
- Base: G38, Bulb Type: Halogen
- Color Temperature (K): 3200K
- Lamp Finish: Clear, Luminous Flux (LM): 135000
- Rated Life: 500 hrs
- Voltage: 240, Wattage: 5,000
Cross Reference Part Numbers:
- Osram 54553 64805 CP/85 240V
Specs
| Abbreviation Name | DPY-240V |
| Base | G38 |
| Bulb Type | Halogen Bulb |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 135000 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.41 |
| Rated Life | 500 hrs |
| Voltage | 240 |
| Wattage | 5,000 |
| Width (in) | 1.81 |












