
Breeze - 2 Light Vanity Fixture w/ Etched Opal Glass
Description
Breeze - 2 Light Vanity Fixture w/ Etched Opal Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Breeze |
| Style | Transitional |
| Finish | Polished Nickel |
| Shade | Etched Opal |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 16.5 |
| Height (in) | 8.25 |
| Extension (in) | 5.75 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $194.00
-70%$194.00
$58.20Breeze - 2 Light Vanity Fixture w/ Etched Opal Glass
Description
Breeze - 2 Light Vanity Fixture w/ Etched Opal Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Breeze |
| Style | Transitional |
| Finish | Polished Nickel |
| Shade | Etched Opal |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 16.5 |
| Height (in) | 8.25 |
| Extension (in) | 5.75 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Breeze - 2 Light Vanity Fixture w/ Etched Opal Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Breeze |
| Style | Transitional |
| Finish | Polished Nickel |
| Shade | Etched Opal |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 16.5 |
| Height (in) | 8.25 |
| Extension (in) | 5.75 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |












