✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Nuvo 58w LED Vapor Proof Surface w/ OCC Sensor in White/Gray Finish 4000k
Description
Commercial Fixture Mounted Lighting Products Light Fixture in White Finish4000K
Specs
| Fixture Type | Lighting Products |
| Style | Utility |
| Finish | White |
| Width | 4.53 |
| Height | 2.94 |
| Lumen Output | 6400 |
| Replaceable Light Source | No |
| Safety Listing | cULus - Damp |
| Each UPC | 045923510670 |
| Warranty | 5 Year Limited |
| Avg Rated Hours | 50000 |
| Kelvin Temp | 4000 |
| CRI | 80 |
| Dimmable | 0-10V Dimming Only |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
$84.00
Original: $279.99
-70%Nuvo 58w LED Vapor Proof Surface w/ OCC Sensor in White/Gray Finish 4000k—
$279.99
$84.00More Images

Nuvo 58w LED Vapor Proof Surface w/ OCC Sensor in White/Gray Finish 4000k
Description
Commercial Fixture Mounted Lighting Products Light Fixture in White Finish4000K
Specs
| Fixture Type | Lighting Products |
| Style | Utility |
| Finish | White |
| Width | 4.53 |
| Height | 2.94 |
| Lumen Output | 6400 |
| Replaceable Light Source | No |
| Safety Listing | cULus - Damp |
| Each UPC | 045923510670 |
| Warranty | 5 Year Limited |
| Avg Rated Hours | 50000 |
| Kelvin Temp | 4000 |
| CRI | 80 |
| Dimmable | 0-10V Dimming Only |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Commercial Fixture Mounted Lighting Products Light Fixture in White Finish4000K
Specs
| Fixture Type | Lighting Products |
| Style | Utility |
| Finish | White |
| Width | 4.53 |
| Height | 2.94 |
| Lumen Output | 6400 |
| Replaceable Light Source | No |
| Safety Listing | cULus - Damp |
| Each UPC | 045923510670 |
| Warranty | 5 Year Limited |
| Avg Rated Hours | 50000 |
| Kelvin Temp | 4000 |
| CRI | 80 |
| Dimmable | 0-10V Dimming Only |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
