
Compact Fluorescent 23 Watt Dimmable Twist Bulb
Description
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Incandescent Equivalent (W) | 100W |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.75 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Compact Fluorescent 23 Watt Dimmable Twist Bulb
Description
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Incandescent Equivalent (W) | 100W |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.75 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Incandescent Equivalent (W) | 100W |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.75 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |












