
Connie - 3 Light Pendant w/ Satin White Glass
Description
Connie - 3 Light Pendant w/ Satin White Glass
Specs
| Fixture Type | Pendants |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Connie |
| Style | Traditional |
| Finish | Polished Nickel |
| Shade | Satin White |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 3 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 20 |
| Height (in) | 37.125 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $318.59
-70%$318.59
$95.58Connie - 3 Light Pendant w/ Satin White Glass
Description
Connie - 3 Light Pendant w/ Satin White Glass
Specs
| Fixture Type | Pendants |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Connie |
| Style | Traditional |
| Finish | Polished Nickel |
| Shade | Satin White |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 3 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 20 |
| Height (in) | 37.125 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Connie - 3 Light Pendant w/ Satin White Glass
Specs
| Fixture Type | Pendants |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Connie |
| Style | Traditional |
| Finish | Polished Nickel |
| Shade | Satin White |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 3 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 20 |
| Height (in) | 37.125 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
























