
Drexel 1 LT 9" Outdoor Wall Fixture w/ Frosted Seed Glass
Description
Drexel 1 LT 9" Outdoor Wall Fixture w/ Frosted Seed Glass
Specs
| Fixture Type | Outdoor Wall Fixture |
| UL Application | Wall |
| UL Classification | Wet |
| Collection Name | Drexel |
| Style | Traditional |
| Finish | Stone Black |
| Shade | Frosted Seed |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 1 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 9 |
| Height (in) | 14 |
| Extension (in) | 10.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $437.00
-70%$437.00
$131.10Drexel 1 LT 9" Outdoor Wall Fixture w/ Frosted Seed Glass
Description
Drexel 1 LT 9" Outdoor Wall Fixture w/ Frosted Seed Glass
Specs
| Fixture Type | Outdoor Wall Fixture |
| UL Application | Wall |
| UL Classification | Wet |
| Collection Name | Drexel |
| Style | Traditional |
| Finish | Stone Black |
| Shade | Frosted Seed |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 1 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 9 |
| Height (in) | 14 |
| Extension (in) | 10.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Drexel 1 LT 9" Outdoor Wall Fixture w/ Frosted Seed Glass
Specs
| Fixture Type | Outdoor Wall Fixture |
| UL Application | Wall |
| UL Classification | Wet |
| Collection Name | Drexel |
| Style | Traditional |
| Finish | Stone Black |
| Shade | Frosted Seed |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 1 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 9 |
| Height (in) | 14 |
| Extension (in) | 10.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
























