
GREENLITE 13W 120V Compact Fluorescent Mini Twist Daylight Light Bulb
Description
This Greenlite 13 watts 120 volts have a color temperature of 5000K. Working with 60Hz this Compact Fluorescent Mini Twist gives a natural Daylight color.
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Daylight |
| Color Temperature (K) | 5000K |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $6.47
-70%$6.47
$1.94More Images





GREENLITE 13W 120V Compact Fluorescent Mini Twist Daylight Light Bulb
Description
This Greenlite 13 watts 120 volts have a color temperature of 5000K. Working with 60Hz this Compact Fluorescent Mini Twist gives a natural Daylight color.
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Daylight |
| Color Temperature (K) | 5000K |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
This Greenlite 13 watts 120 volts have a color temperature of 5000K. Working with 60Hz this Compact Fluorescent Mini Twist gives a natural Daylight color.
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Daylight |
| Color Temperature (K) | 5000K |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |




















