
GREENLITE 13W 120V Compact Fluorescent Mini Twist Soft White Light Bulb
Description
13 watts 120 volts 60Hz 240mA Compact Fluorescent Mini Twist Soft White Light Bulb
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Incandescent Equivalent (W) | 60 |
| Luminous Flux (LM) | 900 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $9.71
-70%$9.71
$2.91More Images




GREENLITE 13W 120V Compact Fluorescent Mini Twist Soft White Light Bulb
Description
13 watts 120 volts 60Hz 240mA Compact Fluorescent Mini Twist Soft White Light Bulb
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Incandescent Equivalent (W) | 60 |
| Luminous Flux (LM) | 900 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
13 watts 120 volts 60Hz 240mA Compact Fluorescent Mini Twist Soft White Light Bulb
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Incandescent Equivalent (W) | 60 |
| Luminous Flux (LM) | 900 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |




















