
GREENLITE 23W 120V Mini Twist CFL Light Bulb (2 bulbs/ Pack)
Description
GREENLITE 23W 120V Mini Twist CFL LightBulb
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $7.55
-70%$7.55
$2.26More Images


GREENLITE 23W 120V Mini Twist CFL Light Bulb (2 bulbs/ Pack)
Description
GREENLITE 23W 120V Mini Twist CFL LightBulb
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
GREENLITE 23W 120V Mini Twist CFL LightBulb
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |












