
Laurel - 2 Light Vanity Fixture w/ Clear Seeded Glass
Description
Laurel - 2 Light Vanity Fixture w/ Clear Seeded Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Laurel |
| Style | Traditional |
| Finish | Sudbury Bronze |
| Shade | Clear Seeded |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | Type A |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 12.875 |
| Height (in) | 12.875 |
| Extension (in) | 5.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $136.00
-70%$136.00
$40.80Laurel - 2 Light Vanity Fixture w/ Clear Seeded Glass
Description
Laurel - 2 Light Vanity Fixture w/ Clear Seeded Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Laurel |
| Style | Traditional |
| Finish | Sudbury Bronze |
| Shade | Clear Seeded |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | Type A |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 12.875 |
| Height (in) | 12.875 |
| Extension (in) | 5.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Laurel - 2 Light Vanity Fixture w/ Clear Seeded Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Laurel |
| Style | Traditional |
| Finish | Sudbury Bronze |
| Shade | Clear Seeded |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | Type A |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 12.875 |
| Height (in) | 12.875 |
| Extension (in) | 5.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |



















