
Laurel - 3 Light Pendant w/ Clear Seeded Glass
Description
Laurel - 3 Light Pendant w/ Clear Seeded Glass
Specs
| Fixture Type | Pendants |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Laurel |
| Style | Traditional |
| Finish | Sudbury Bronze |
| Shade | Clear Seeded |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 3 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | Type A |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 15.5 |
| Height (in) | 25.25 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $446.00
-70%$446.00
$133.80Laurel - 3 Light Pendant w/ Clear Seeded Glass
Description
Laurel - 3 Light Pendant w/ Clear Seeded Glass
Specs
| Fixture Type | Pendants |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Laurel |
| Style | Traditional |
| Finish | Sudbury Bronze |
| Shade | Clear Seeded |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 3 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | Type A |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 15.5 |
| Height (in) | 25.25 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Laurel - 3 Light Pendant w/ Clear Seeded Glass
Specs
| Fixture Type | Pendants |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Laurel |
| Style | Traditional |
| Finish | Sudbury Bronze |
| Shade | Clear Seeded |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 3 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | Type A |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 15.5 |
| Height (in) | 25.25 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
























