
Litewate Fresnels FRH Type 4821 500W GY9.5 Tweenie Solarspot Replacement Lamp
Description
Litewate Fresnels FRH Type 4821 500W GY9.5 Tweenie Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: FRH
- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: GY9.5 2-Pin Prefocus
- Finish: Clear
- Voltage: 230
- Wattage: 500
- Luminous Flux (LM): 13500
- Color Temperature (K): 3200K
- Rated Life: 150 hrs
- Dimmable: Yes
Specs
| Abbreviation Name | FRH |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | GY9.5 2-Pin Prefocus |
| Finish | Clear |
| Voltage | 230 |
| Wattage | 500 |
| Luminous Flux (LM) | 13500 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Rated Life | 150 hrs |
| Dimmable | Yes |
| Maximum Overall Length (in) | 3.54 |
| Diameter (in) | 0.708 |
Equipment
- ADB Eurospot F51, C51, DS51, DS54, DW54
- Coemar Baby GH
- De Sisti Magis 500W
- Genius Skylab
- Kobold Licht Bel. 500 W
- Lampo, Weichhart LATE Spot 300/500
- LTM Pepper 650
- Mole - Richardson Type 4821
- Philips Strand Lighting Mizar MR II
Original: $38.87
-70%$38.87
$11.66More Images

Litewate Fresnels FRH Type 4821 500W GY9.5 Tweenie Solarspot Replacement Lamp
Description
Litewate Fresnels FRH Type 4821 500W GY9.5 Tweenie Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: FRH
- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: GY9.5 2-Pin Prefocus
- Finish: Clear
- Voltage: 230
- Wattage: 500
- Luminous Flux (LM): 13500
- Color Temperature (K): 3200K
- Rated Life: 150 hrs
- Dimmable: Yes
Specs
| Abbreviation Name | FRH |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | GY9.5 2-Pin Prefocus |
| Finish | Clear |
| Voltage | 230 |
| Wattage | 500 |
| Luminous Flux (LM) | 13500 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Rated Life | 150 hrs |
| Dimmable | Yes |
| Maximum Overall Length (in) | 3.54 |
| Diameter (in) | 0.708 |
Equipment
- ADB Eurospot F51, C51, DS51, DS54, DW54
- Coemar Baby GH
- De Sisti Magis 500W
- Genius Skylab
- Kobold Licht Bel. 500 W
- Lampo, Weichhart LATE Spot 300/500
- LTM Pepper 650
- Mole - Richardson Type 4821
- Philips Strand Lighting Mizar MR II
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Litewate Fresnels FRH Type 4821 500W GY9.5 Tweenie Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: FRH
- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: GY9.5 2-Pin Prefocus
- Finish: Clear
- Voltage: 230
- Wattage: 500
- Luminous Flux (LM): 13500
- Color Temperature (K): 3200K
- Rated Life: 150 hrs
- Dimmable: Yes
Specs
| Abbreviation Name | FRH |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | GY9.5 2-Pin Prefocus |
| Finish | Clear |
| Voltage | 230 |
| Wattage | 500 |
| Luminous Flux (LM) | 13500 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Rated Life | 150 hrs |
| Dimmable | Yes |
| Maximum Overall Length (in) | 3.54 |
| Diameter (in) | 0.708 |
Equipment
- ADB Eurospot F51, C51, DS51, DS54, DW54
- Coemar Baby GH
- De Sisti Magis 500W
- Genius Skylab
- Kobold Licht Bel. 500 W
- Lampo, Weichhart LATE Spot 300/500
- LTM Pepper 650
- Mole - Richardson Type 4821
- Philips Strand Lighting Mizar MR II














