✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Nuvo Loren 4-Light Pendant Fixture w/ White Linen Shade in Polished Nickel
Description
Loren - 4 Light Pendant w/ White Linen Shade
Specs
| Fixture Type | Pendant |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Loren |
| Style | Contemporary |
| Finish | Polished Nickel |
| Shade | White Linen Shade |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 4 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | Medium |
| Width (in) | 22 |
| Height (in) | 19.75 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
$113.10
Original: $377.00
-70%Nuvo Loren 4-Light Pendant Fixture w/ White Linen Shade in Polished Nickel—
$377.00
$113.10Nuvo Loren 4-Light Pendant Fixture w/ White Linen Shade in Polished Nickel
Description
Loren - 4 Light Pendant w/ White Linen Shade
Specs
| Fixture Type | Pendant |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Loren |
| Style | Contemporary |
| Finish | Polished Nickel |
| Shade | White Linen Shade |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 4 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | Medium |
| Width (in) | 22 |
| Height (in) | 19.75 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Loren - 4 Light Pendant w/ White Linen Shade
Specs
| Fixture Type | Pendant |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Loren |
| Style | Contemporary |
| Finish | Polished Nickel |
| Shade | White Linen Shade |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 4 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | Medium |
| Width (in) | 22 |
| Height (in) | 19.75 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
























