
Luxrite 32w FC12T9 Daylight 4-Pin Circline Fluorescent Light Bulb
Description
32 watts FC12T9 Daylight 4-Pin Circline Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | 4-Pin, G10q |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Daylight |
| Color Temperature (K) | 6500K |
| Diameter (in) | 12.00 |
| Luminous Flux (lm) | 1600 |
| Shape | Circline |
| Wattage (W) | 32W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

Luxrite 32w FC12T9 Daylight 4-Pin Circline Fluorescent Light Bulb
Description
32 watts FC12T9 Daylight 4-Pin Circline Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | 4-Pin, G10q |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Daylight |
| Color Temperature (K) | 6500K |
| Diameter (in) | 12.00 |
| Luminous Flux (lm) | 1600 |
| Shape | Circline |
| Wattage (W) | 32W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
32 watts FC12T9 Daylight 4-Pin Circline Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | 4-Pin, G10q |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Daylight |
| Color Temperature (K) | 6500K |
| Diameter (in) | 12.00 |
| Luminous Flux (lm) | 1600 |
| Shape | Circline |
| Wattage (W) | 32W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















