✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Nuvo Mobili 1-Light Mini Pendant w/Satin White Glass in Brushed Nickel Finish
Description
Mobili - 1 Light Mini Pendant w/ Satin White Glass
Specs
| Fixture Type | Mini Pendant Fixture |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Mobili |
| Style | Transitional |
| Finish | Brushed Nickel |
| Shade | Satin White |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 1 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 5.875 |
| Height (in) | 49.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
$54.00
Original: $180.00
-70%Nuvo Mobili 1-Light Mini Pendant w/Satin White Glass in Brushed Nickel Finish—
$180.00
$54.00Nuvo Mobili 1-Light Mini Pendant w/Satin White Glass in Brushed Nickel Finish
Description
Mobili - 1 Light Mini Pendant w/ Satin White Glass
Specs
| Fixture Type | Mini Pendant Fixture |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Mobili |
| Style | Transitional |
| Finish | Brushed Nickel |
| Shade | Satin White |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 1 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 5.875 |
| Height (in) | 49.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Mobili - 1 Light Mini Pendant w/ Satin White Glass
Specs
| Fixture Type | Mini Pendant Fixture |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Mobili |
| Style | Transitional |
| Finish | Brushed Nickel |
| Shade | Satin White |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 1 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 5.875 |
| Height (in) | 49.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |

