✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Nuvo Mobili 2-Light Vanity Fixture w/ Satin White Glass in Aged Bronze Finish
Description
Mobili - 2 Light Vanity Fixture w/ Satin White Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Mobili |
| Style | Transitional |
| Finish | Aged Bronze |
| Shade | Satin White |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 15.375 |
| Height (in) | 7.875 |
| Extension (in) | 6.875 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
$104.99
Nuvo Mobili 2-Light Vanity Fixture w/ Satin White Glass in Aged Bronze Finish—
$104.99
Nuvo Mobili 2-Light Vanity Fixture w/ Satin White Glass in Aged Bronze Finish
Description
Mobili - 2 Light Vanity Fixture w/ Satin White Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Mobili |
| Style | Transitional |
| Finish | Aged Bronze |
| Shade | Satin White |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 15.375 |
| Height (in) | 7.875 |
| Extension (in) | 6.875 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Mobili - 2 Light Vanity Fixture w/ Satin White Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Mobili |
| Style | Transitional |
| Finish | Aged Bronze |
| Shade | Satin White |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 15.375 |
| Height (in) | 7.875 |
| Extension (in) | 6.875 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |






