
Mole Litewate Fresnels FKK Type 4131 2,000W Molequartz Baby Junior Solarspot G38 Replacement Lamp
Mole Litewate Fresnels FKK Type 4131 2,000W Molequartz Baby Junior Solarspot G38 Replacement Lamp
Description
Mole Litewate Fresnels FKK Type 4131 2,000W Molequartz Baby Junior Solarspot G38 Replacement Lamp
Features:- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: G38 Mogul Bi-Post
- Filament: C-13D, Shape: T10
- Voltage: 240, Wattage: 2,000
- Luminous Flux (LM): 52000
- Rated Life: 400 hrs, CRI: 100
- Color Temperature (K): 3200K
Specs
| Abbreviation Name | FKK |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | G38 Mogul Bi-Post |
| Filament | C-13D |
| Shape | T10 |
| Voltage | 240 |
| Wattage | 2,000 |
| Luminous Flux (LM) | 52000 |
| Rated Life | 400 hrs |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Diameter (in) | 1.339 |
| MOL (in) | 10.00 |
Equipment
- ARRI ST2/3
- ARRI T2
- ARRI TRUE BLUE ST2/3
- Mole - Richardson Type 4131
- Mole - Richardson Type 4341
- Mole - Richardson Type 5291
- Mole - Richardson Type 5421
Original: $57.23
-70%$57.23
$17.17Mole Litewate Fresnels FKK Type 4131 2,000W Molequartz Baby Junior Solarspot G38 Replacement Lamp
Description
Mole Litewate Fresnels FKK Type 4131 2,000W Molequartz Baby Junior Solarspot G38 Replacement Lamp
Features:- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: G38 Mogul Bi-Post
- Filament: C-13D, Shape: T10
- Voltage: 240, Wattage: 2,000
- Luminous Flux (LM): 52000
- Rated Life: 400 hrs, CRI: 100
- Color Temperature (K): 3200K
Specs
| Abbreviation Name | FKK |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | G38 Mogul Bi-Post |
| Filament | C-13D |
| Shape | T10 |
| Voltage | 240 |
| Wattage | 2,000 |
| Luminous Flux (LM) | 52000 |
| Rated Life | 400 hrs |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Diameter (in) | 1.339 |
| MOL (in) | 10.00 |
Equipment
- ARRI ST2/3
- ARRI T2
- ARRI TRUE BLUE ST2/3
- Mole - Richardson Type 4131
- Mole - Richardson Type 4341
- Mole - Richardson Type 5291
- Mole - Richardson Type 5421
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Mole Litewate Fresnels FKK Type 4131 2,000W Molequartz Baby Junior Solarspot G38 Replacement Lamp
Features:- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: G38 Mogul Bi-Post
- Filament: C-13D, Shape: T10
- Voltage: 240, Wattage: 2,000
- Luminous Flux (LM): 52000
- Rated Life: 400 hrs, CRI: 100
- Color Temperature (K): 3200K
Specs
| Abbreviation Name | FKK |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | G38 Mogul Bi-Post |
| Filament | C-13D |
| Shape | T10 |
| Voltage | 240 |
| Wattage | 2,000 |
| Luminous Flux (LM) | 52000 |
| Rated Life | 400 hrs |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Diameter (in) | 1.339 |
| MOL (in) | 10.00 |
Equipment
- ARRI ST2/3
- ARRI T2
- ARRI TRUE BLUE ST2/3
- Mole - Richardson Type 4131
- Mole - Richardson Type 4341
- Mole - Richardson Type 5291
- Mole - Richardson Type 5421






















