
Mole Litewate Fresnels FVM Type 3101 100W InBetweenie Solarspot Replacement Lamp
Description
Mole Litewate Fresnels FVM Type 3101 100W InBetweenie Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: FVM
- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: GX5.3 2-Pin
- Filament: 2CC-8
- Finish: Clear, Shape: T4
- Voltage: 120, Wattage : 100
- Color Rendering Index (CRI): 100
- Color Temperature (K): 3200K
- Luminous Flux (LM): 2250
- Rated Life: 200 hrs
Specs
| Abbreviation Name | FVM |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | GX5.3 2-Pin |
| Filament | 2CC-8 |
| Shape | T4 |
| Finish | Clear |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 100 |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Luminous Flux (LM) | 2250 |
| Rated Life | 200 hrs |
| Maximum Overall Length (in) | 2.125 |
| Diameter (in) | 0.5 |
Equipment
- Mole - Richardson Type 3101
More Images



Mole Litewate Fresnels FVM Type 3101 100W InBetweenie Solarspot Replacement Lamp
Description
Mole Litewate Fresnels FVM Type 3101 100W InBetweenie Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: FVM
- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: GX5.3 2-Pin
- Filament: 2CC-8
- Finish: Clear, Shape: T4
- Voltage: 120, Wattage : 100
- Color Rendering Index (CRI): 100
- Color Temperature (K): 3200K
- Luminous Flux (LM): 2250
- Rated Life: 200 hrs
Specs
| Abbreviation Name | FVM |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | GX5.3 2-Pin |
| Filament | 2CC-8 |
| Shape | T4 |
| Finish | Clear |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 100 |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Luminous Flux (LM) | 2250 |
| Rated Life | 200 hrs |
| Maximum Overall Length (in) | 2.125 |
| Diameter (in) | 0.5 |
Equipment
- Mole - Richardson Type 3101
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Mole Litewate Fresnels FVM Type 3101 100W InBetweenie Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: FVM
- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: GX5.3 2-Pin
- Filament: 2CC-8
- Finish: Clear, Shape: T4
- Voltage: 120, Wattage : 100
- Color Rendering Index (CRI): 100
- Color Temperature (K): 3200K
- Luminous Flux (LM): 2250
- Rated Life: 200 hrs
Specs
| Abbreviation Name | FVM |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | GX5.3 2-Pin |
| Filament | 2CC-8 |
| Shape | T4 |
| Finish | Clear |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 100 |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Luminous Flux (LM) | 2250 |
| Rated Life | 200 hrs |
| Maximum Overall Length (in) | 2.125 |
| Diameter (in) | 0.5 |
Equipment
- Mole - Richardson Type 3101






















