
Mole Litewate Fresnels GLF Type 3101 235W Inbetweenie Solarspot Replacement Lamp
Description
Mole Litewate Fresnels GLF Type 3101 235W Inbetweenie Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: GLF
- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: G5.3 2-Pin
- Shape: T4, Finish: Clear
- Voltage: 230, Wattage: 235
- Luminous Flux (LM): 5100
- Color Temperature (K): 3200K
- Color Rendering Index (CRI): 100
- Rated Life: 200 hrs
Cross Reference:
- Osram 54460 GLF
Specs
| Abbreviation Name | GLF |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | G5.3 2-Pin |
| Shape | T4 |
| Finish | Clear |
| Voltage | 230 |
| Wattage | 235 |
| Luminous Flux (LM) | 5100 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Rated Life | 200 hrs |
| Maximum Overall Length (in) | 2.20 |
| Diameter (in) | .50 |
Equipment
- Mole - Richardson Type 3101
More Images


Mole Litewate Fresnels GLF Type 3101 235W Inbetweenie Solarspot Replacement Lamp
Description
Mole Litewate Fresnels GLF Type 3101 235W Inbetweenie Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: GLF
- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: G5.3 2-Pin
- Shape: T4, Finish: Clear
- Voltage: 230, Wattage: 235
- Luminous Flux (LM): 5100
- Color Temperature (K): 3200K
- Color Rendering Index (CRI): 100
- Rated Life: 200 hrs
Cross Reference:
- Osram 54460 GLF
Specs
| Abbreviation Name | GLF |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | G5.3 2-Pin |
| Shape | T4 |
| Finish | Clear |
| Voltage | 230 |
| Wattage | 235 |
| Luminous Flux (LM) | 5100 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Rated Life | 200 hrs |
| Maximum Overall Length (in) | 2.20 |
| Diameter (in) | .50 |
Equipment
- Mole - Richardson Type 3101
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Mole Litewate Fresnels GLF Type 3101 235W Inbetweenie Solarspot Replacement Lamp
Features:- Abbreviation Name: GLF
- Bulb Type: Halogen Bulbs
- Base: G5.3 2-Pin
- Shape: T4, Finish: Clear
- Voltage: 230, Wattage: 235
- Luminous Flux (LM): 5100
- Color Temperature (K): 3200K
- Color Rendering Index (CRI): 100
- Rated Life: 200 hrs
Cross Reference:
- Osram 54460 GLF
Specs
| Abbreviation Name | GLF |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Base | G5.3 2-Pin |
| Shape | T4 |
| Finish | Clear |
| Voltage | 230 |
| Wattage | 235 |
| Luminous Flux (LM) | 5100 |
| Color Temperature (K) | 3200K |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Rated Life | 200 hrs |
| Maximum Overall Length (in) | 2.20 |
| Diameter (in) | .50 |
Equipment
- Mole - Richardson Type 3101



















