
Nuvo 100w 5000k 277-480v LED High bay w/ DLC Premium in Black Finish
Description
Nuvo 100w 5000k 277-480v LED High bay w/ DLC Premium in Black Finish
Features:- 4kV line-line, 4kV line-earth
- Lawful for sale in California
- cETLus - Wet
- 5 Year Limited Warranty
- Long life50,000 hours
Specs
| UPC | 045923683190 |
| Beam Spread Deg | 120 deg. |
| Volt | 277-480v |
| Watts | 100w |
| Finish | Black |
| Shape | Round |
| Colortemp | 5000k |
| Color | Natural Light |
| Luminousflux | 13000lm |
| Dimmable | Dimmable |
| Ratedlife | 50,000 hours |
| CRI | 70+ |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Nuvo 100w 5000k 277-480v LED High bay w/ DLC Premium in Black Finish
Description
Nuvo 100w 5000k 277-480v LED High bay w/ DLC Premium in Black Finish
Features:- 4kV line-line, 4kV line-earth
- Lawful for sale in California
- cETLus - Wet
- 5 Year Limited Warranty
- Long life50,000 hours
Specs
| UPC | 045923683190 |
| Beam Spread Deg | 120 deg. |
| Volt | 277-480v |
| Watts | 100w |
| Finish | Black |
| Shape | Round |
| Colortemp | 5000k |
| Color | Natural Light |
| Luminousflux | 13000lm |
| Dimmable | Dimmable |
| Ratedlife | 50,000 hours |
| CRI | 70+ |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Nuvo 100w 5000k 277-480v LED High bay w/ DLC Premium in Black Finish
Features:- 4kV line-line, 4kV line-earth
- Lawful for sale in California
- cETLus - Wet
- 5 Year Limited Warranty
- Long life50,000 hours
Specs
| UPC | 045923683190 |
| Beam Spread Deg | 120 deg. |
| Volt | 277-480v |
| Watts | 100w |
| Finish | Black |
| Shape | Round |
| Colortemp | 5000k |
| Color | Natural Light |
| Luminousflux | 13000lm |
| Dimmable | Dimmable |
| Ratedlife | 50,000 hours |
| CRI | 70+ |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
























