✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Nuvo Outrigger 4-Light kitchen Pendant w/ Mahogany Bronze & Nutmeg wood Finish
Description
Nuvo 60w A19 Island Pendants 4-Light 120v Mahogany Bronze with Nutmeg Wood finish
Features:- Pendants 4-Light
- Mahogany Bronze / Nutmeg Wood
- 4-Lights
Specs
| Fixture Type | Pendants 4-Light |
| Collection | Outrigger |
| Finish | Mahogany Bronze / Nutmeg Wood |
| Length | 32 in |
| Width | 11 in |
| Height | 10.75 in |
| Number of Lights | 4-Lights |
| Light Source | Incandescent |
| Max Wattage | 60w |
| Lamp Type | Incandescent |
| Bulb Type | A19 |
| Bulb Base | Medium |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923681547 |
| Voltage | 120v |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
$1,025.00
Nuvo Outrigger 4-Light kitchen Pendant w/ Mahogany Bronze & Nutmeg wood Finish—
$1,025.00
Nuvo Outrigger 4-Light kitchen Pendant w/ Mahogany Bronze & Nutmeg wood Finish
Description
Nuvo 60w A19 Island Pendants 4-Light 120v Mahogany Bronze with Nutmeg Wood finish
Features:- Pendants 4-Light
- Mahogany Bronze / Nutmeg Wood
- 4-Lights
Specs
| Fixture Type | Pendants 4-Light |
| Collection | Outrigger |
| Finish | Mahogany Bronze / Nutmeg Wood |
| Length | 32 in |
| Width | 11 in |
| Height | 10.75 in |
| Number of Lights | 4-Lights |
| Light Source | Incandescent |
| Max Wattage | 60w |
| Lamp Type | Incandescent |
| Bulb Type | A19 |
| Bulb Base | Medium |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923681547 |
| Voltage | 120v |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Nuvo 60w A19 Island Pendants 4-Light 120v Mahogany Bronze with Nutmeg Wood finish
Features:- Pendants 4-Light
- Mahogany Bronze / Nutmeg Wood
- 4-Lights
Specs
| Fixture Type | Pendants 4-Light |
| Collection | Outrigger |
| Finish | Mahogany Bronze / Nutmeg Wood |
| Length | 32 in |
| Width | 11 in |
| Height | 10.75 in |
| Number of Lights | 4-Lights |
| Light Source | Incandescent |
| Max Wattage | 60w |
| Lamp Type | Incandescent |
| Bulb Type | A19 |
| Bulb Base | Medium |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923681547 |
| Voltage | 120v |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
























