✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Nuvo 60w A19 Outrigger Mini Pendants 120v Mahogany Bronze Nutmeg Wood finish
Description
Nuvo 60w A19 Outrigger Mini Pendants 120v Mahogany Bronze with Nutmeg Wood finish
Features:- Mini Pendants
- Mahogany Bronze / Nutmeg Wood
- 1-Light
Specs
| Fixture Type | Mini Pendants |
| Collection | Outrigger |
| Finish | Mahogany Bronze / Nutmeg Wood |
| Length | 11.5 in |
| Width | 8.5 in |
| Height | 10.00 in |
| Number of Lights | 1-Light |
| Light Source | Incandescent |
| Max Wattage | 60w |
| Lamp Type | Incandescent |
| Bulb Type | A19 |
| Bulb Base | Medium |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923681585 |
| Voltage | 120v |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
$31.20
Original: $103.99
-70%Nuvo 60w A19 Outrigger Mini Pendants 120v Mahogany Bronze Nutmeg Wood finish—
$103.99
$31.20Nuvo 60w A19 Outrigger Mini Pendants 120v Mahogany Bronze Nutmeg Wood finish
Description
Nuvo 60w A19 Outrigger Mini Pendants 120v Mahogany Bronze with Nutmeg Wood finish
Features:- Mini Pendants
- Mahogany Bronze / Nutmeg Wood
- 1-Light
Specs
| Fixture Type | Mini Pendants |
| Collection | Outrigger |
| Finish | Mahogany Bronze / Nutmeg Wood |
| Length | 11.5 in |
| Width | 8.5 in |
| Height | 10.00 in |
| Number of Lights | 1-Light |
| Light Source | Incandescent |
| Max Wattage | 60w |
| Lamp Type | Incandescent |
| Bulb Type | A19 |
| Bulb Base | Medium |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923681585 |
| Voltage | 120v |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Nuvo 60w A19 Outrigger Mini Pendants 120v Mahogany Bronze with Nutmeg Wood finish
Features:- Mini Pendants
- Mahogany Bronze / Nutmeg Wood
- 1-Light
Specs
| Fixture Type | Mini Pendants |
| Collection | Outrigger |
| Finish | Mahogany Bronze / Nutmeg Wood |
| Length | 11.5 in |
| Width | 8.5 in |
| Height | 10.00 in |
| Number of Lights | 1-Light |
| Light Source | Incandescent |
| Max Wattage | 60w |
| Lamp Type | Incandescent |
| Bulb Type | A19 |
| Bulb Base | Medium |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923681585 |
| Voltage | 120v |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |












