
Nuvo 60w A19 Outrigger Wall 1-Light 120v Brushed Nickel with Nutmeg Wood finish
Description
Nuvo 60w A19 Outrigger Wall 1-Light 120v Brushed Nickel with Nutmeg Wood finish
Features:- Vanity & Wall 1-Light
- Brushed Nickel / Nutmeg Wood
- 1-Light
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall 1-Light |
| Collection | Outrigger |
| Finish | Brushed Nickel / Nutmeg Wood |
| Width | 9.5 in |
| Height | 11 in |
| Extension | 7.75 in |
| Number of Lights | 1-Light |
| Light Source | Incandescent |
| Max Wattage | 60w |
| Lamp Type | Incandescent |
| Bulb Type | A19 |
| Bulb Base | Medium |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923681592 |
| Voltage | 120v |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $118.79
-70%$118.79
$35.64Nuvo 60w A19 Outrigger Wall 1-Light 120v Brushed Nickel with Nutmeg Wood finish
Description
Nuvo 60w A19 Outrigger Wall 1-Light 120v Brushed Nickel with Nutmeg Wood finish
Features:- Vanity & Wall 1-Light
- Brushed Nickel / Nutmeg Wood
- 1-Light
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall 1-Light |
| Collection | Outrigger |
| Finish | Brushed Nickel / Nutmeg Wood |
| Width | 9.5 in |
| Height | 11 in |
| Extension | 7.75 in |
| Number of Lights | 1-Light |
| Light Source | Incandescent |
| Max Wattage | 60w |
| Lamp Type | Incandescent |
| Bulb Type | A19 |
| Bulb Base | Medium |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923681592 |
| Voltage | 120v |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Nuvo 60w A19 Outrigger Wall 1-Light 120v Brushed Nickel with Nutmeg Wood finish
Features:- Vanity & Wall 1-Light
- Brushed Nickel / Nutmeg Wood
- 1-Light
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall 1-Light |
| Collection | Outrigger |
| Finish | Brushed Nickel / Nutmeg Wood |
| Width | 9.5 in |
| Height | 11 in |
| Extension | 7.75 in |
| Number of Lights | 1-Light |
| Light Source | Incandescent |
| Max Wattage | 60w |
| Lamp Type | Incandescent |
| Bulb Type | A19 |
| Bulb Base | Medium |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923681592 |
| Voltage | 120v |
| Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |












