
Nuvo 77-099 Two Lights White Large Drum Shade Flush Mount Ceiling Fixture
Description
Specs
| ENERGY STAR | No |
| Height (in) | 6" |
| Width (in) | 10" |
| Finish | White / Crystal & White Glass |
| Lamp Type | A19 |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | No |
| Base Type | Medium |
| Lamp Wattage (W) | 60 |
| Shade Description | Crystal / White Drum Glass |
| Shade Material | Glass |
| Application | Ceiling |
| Sub Classification | Flush |
| UL Classification | Damp |
| Warranty | Satco warrants your product to be free from defects in materials and workmanship for a period of (1) year from date of purchase. |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Nuvo 77-099 Two Lights White Large Drum Shade Flush Mount Ceiling Fixture
Description
Specs
| ENERGY STAR | No |
| Height (in) | 6" |
| Width (in) | 10" |
| Finish | White / Crystal & White Glass |
| Lamp Type | A19 |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | No |
| Base Type | Medium |
| Lamp Wattage (W) | 60 |
| Shade Description | Crystal / White Drum Glass |
| Shade Material | Glass |
| Application | Ceiling |
| Sub Classification | Flush |
| UL Classification | Damp |
| Warranty | Satco warrants your product to be free from defects in materials and workmanship for a period of (1) year from date of purchase. |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Specs
| ENERGY STAR | No |
| Height (in) | 6" |
| Width (in) | 10" |
| Finish | White / Crystal & White Glass |
| Lamp Type | A19 |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | No |
| Base Type | Medium |
| Lamp Wattage (W) | 60 |
| Shade Description | Crystal / White Drum Glass |
| Shade Material | Glass |
| Application | Ceiling |
| Sub Classification | Flush |
| UL Classification | Damp |
| Warranty | Satco warrants your product to be free from defects in materials and workmanship for a period of (1) year from date of purchase. |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |















