✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Nuvo Lighting 24 in. 60w 4-Light Zen Pendant White Finish
Description
Zen - 4 Light 24" Pendant White Finish
Specs
| Fixture Type | Pendants 4-Light |
| Collection | Zen |
| Style | Transitional |
| Finish | White |
| Width | 24" |
| Height | 59" |
| Chain | 48" |
| Number of Lights | 4-Light |
| Max Wattage | 60 Watts |
| Bulb Type | G40 |
| Bulb Base | Medium Base |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923663970 |
| Warranty | 1-Year Warranty |
| Wire | 12' |
| Voltage | 120 Volts |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
$254.87
Nuvo Lighting 24 in. 60w 4-Light Zen Pendant White Finish—
$254.87
Nuvo Lighting 24 in. 60w 4-Light Zen Pendant White Finish
Description
Zen - 4 Light 24" Pendant White Finish
Specs
| Fixture Type | Pendants 4-Light |
| Collection | Zen |
| Style | Transitional |
| Finish | White |
| Width | 24" |
| Height | 59" |
| Chain | 48" |
| Number of Lights | 4-Light |
| Max Wattage | 60 Watts |
| Bulb Type | G40 |
| Bulb Base | Medium Base |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923663970 |
| Warranty | 1-Year Warranty |
| Wire | 12' |
| Voltage | 120 Volts |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Zen - 4 Light 24" Pendant White Finish
Specs
| Fixture Type | Pendants 4-Light |
| Collection | Zen |
| Style | Transitional |
| Finish | White |
| Width | 24" |
| Height | 59" |
| Chain | 48" |
| Number of Lights | 4-Light |
| Max Wattage | 60 Watts |
| Bulb Type | G40 |
| Bulb Base | Medium Base |
| Bulb Included | No |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923663970 |
| Warranty | 1-Year Warranty |
| Wire | 12' |
| Voltage | 120 Volts |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
























