
Nuvo Lighting 60w 2-Light Winchester Vanity Bronze Finish
Description
Winchester - 2 Light Vanity Bronze/Aged Wood Finish
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall 2-Light |
| Collection | Winchester |
| Style | Contemporary |
| Finish | Bronze / Aged Wood |
| Width | 16.38" |
| Height | 8.63" |
| Extension | 5.75" |
| Number of Lights | 2-Light |
| Max Wattage | 60 Watts |
| Bulb Type | ST19 |
| Bulb Base | Medium Base |
| Bulb Included | Yes |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Safety Rated | cETLus - Damp |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923664281 |
| Warranty | 1-Year Warranty |
| Supplied Bulb | S2423 |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Nuvo Lighting 60w 2-Light Winchester Vanity Bronze Finish
Description
Winchester - 2 Light Vanity Bronze/Aged Wood Finish
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall 2-Light |
| Collection | Winchester |
| Style | Contemporary |
| Finish | Bronze / Aged Wood |
| Width | 16.38" |
| Height | 8.63" |
| Extension | 5.75" |
| Number of Lights | 2-Light |
| Max Wattage | 60 Watts |
| Bulb Type | ST19 |
| Bulb Base | Medium Base |
| Bulb Included | Yes |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Safety Rated | cETLus - Damp |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923664281 |
| Warranty | 1-Year Warranty |
| Supplied Bulb | S2423 |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Winchester - 2 Light Vanity Bronze/Aged Wood Finish
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall 2-Light |
| Collection | Winchester |
| Style | Contemporary |
| Finish | Bronze / Aged Wood |
| Width | 16.38" |
| Height | 8.63" |
| Extension | 5.75" |
| Number of Lights | 2-Light |
| Max Wattage | 60 Watts |
| Bulb Type | ST19 |
| Bulb Base | Medium Base |
| Bulb Included | Yes |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Safety Rated | cETLus - Damp |
| Energy Saver | No |
| Energy Star | No |
| UPC | 045923664281 |
| Warranty | 1-Year Warranty |
| Supplied Bulb | S2423 |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |




















