
Nuvo Lighting Stellar LED Polished Nickel Finish Pendant w/ White to Clear Glass
Description
Nuvo Lighting Stellar LED Polished Nickel Finish Pendant w/ White to Clear Glass
Features:- Stellar collection
- Includes glass shade
- Energy efficient fixture
- Number of Lights: 1
- LED - KolourOne Round Motivation Module - 20W/2700K
Specs
| Fixture Type | Pendant |
| Collection | Stellar |
| Style | Transiitional |
| Polished Nickel | |
| Width | 15.625" |
| Height | 20.875" |
| Number of Lights | 1-Light (Bulb Included) |
| Max Wattage | 20 Watts |
| Bulb Type | Circle LED |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Nuvo Lighting Stellar LED Polished Nickel Finish Pendant w/ White to Clear Glass
Description
Nuvo Lighting Stellar LED Polished Nickel Finish Pendant w/ White to Clear Glass
Features:- Stellar collection
- Includes glass shade
- Energy efficient fixture
- Number of Lights: 1
- LED - KolourOne Round Motivation Module - 20W/2700K
Specs
| Fixture Type | Pendant |
| Collection | Stellar |
| Style | Transiitional |
| Polished Nickel | |
| Width | 15.625" |
| Height | 20.875" |
| Number of Lights | 1-Light (Bulb Included) |
| Max Wattage | 20 Watts |
| Bulb Type | Circle LED |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Nuvo Lighting Stellar LED Polished Nickel Finish Pendant w/ White to Clear Glass
Features:- Stellar collection
- Includes glass shade
- Energy efficient fixture
- Number of Lights: 1
- LED - KolourOne Round Motivation Module - 20W/2700K
Specs
| Fixture Type | Pendant |
| Collection | Stellar |
| Style | Transiitional |
| Polished Nickel | |
| Width | 15.625" |
| Height | 20.875" |
| Number of Lights | 1-Light (Bulb Included) |
| Max Wattage | 20 Watts |
| Bulb Type | Circle LED |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |




















