
Nuvo Lighting Poke 7.8W Mini LED 6.5 inch Ceiling Flush Satin White Glass Mount Fixture
Description
Nuvo Lighting Poke 7.8W Mini LED 6.5 inch Ceiling Flush Satin White Glass Mount Fixture
Features:- Poke collection
- Transitional Style
- Polished Nickel Finish
- Satin White Glass
- Number of Lights: 1
- Includes LED Warm Dim Panel
- Energy Saver
- UL Rated for damp locations
Specs
| Fixture Type | Close-To-Ceiling |
| Collection | Poke |
| Style | Transitional |
| Finish | Polished Nickel |
| Width | 6.5" |
| Height | 2.75" |
| Number of Lights | 1-Light (LED Bulb Included) |
| Max Wattage | 7.8 Watts |
| Luminous Flux (LM) | 510 |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $57.99
-70%$57.99
$17.40Nuvo Lighting Poke 7.8W Mini LED 6.5 inch Ceiling Flush Satin White Glass Mount Fixture
Description
Nuvo Lighting Poke 7.8W Mini LED 6.5 inch Ceiling Flush Satin White Glass Mount Fixture
Features:- Poke collection
- Transitional Style
- Polished Nickel Finish
- Satin White Glass
- Number of Lights: 1
- Includes LED Warm Dim Panel
- Energy Saver
- UL Rated for damp locations
Specs
| Fixture Type | Close-To-Ceiling |
| Collection | Poke |
| Style | Transitional |
| Finish | Polished Nickel |
| Width | 6.5" |
| Height | 2.75" |
| Number of Lights | 1-Light (LED Bulb Included) |
| Max Wattage | 7.8 Watts |
| Luminous Flux (LM) | 510 |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Nuvo Lighting Poke 7.8W Mini LED 6.5 inch Ceiling Flush Satin White Glass Mount Fixture
Features:- Poke collection
- Transitional Style
- Polished Nickel Finish
- Satin White Glass
- Number of Lights: 1
- Includes LED Warm Dim Panel
- Energy Saver
- UL Rated for damp locations
Specs
| Fixture Type | Close-To-Ceiling |
| Collection | Poke |
| Style | Transitional |
| Finish | Polished Nickel |
| Width | 6.5" |
| Height | 2.75" |
| Number of Lights | 1-Light (LED Bulb Included) |
| Max Wattage | 7.8 Watts |
| Luminous Flux (LM) | 510 |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |












