
OSRAM 64331AC 30W 6.6A MR16 FL Male and Female connector Airfield Bulb
Description
30 watts MR16 6.6A Leads w/male & female flat connectors Airfield Light Bulb
Specs
| Base | Leads w/Male and Female Flat Connectors |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Diameter (in) | 1.984 |
| Lamp Finish | Clear |
| Maximum Overall Length (in) | 1.80 |
| Shape | MR16 |
| Wattage (W) | 30W |
Additional Info
Original: $243.00
-70%$243.00
$72.90OSRAM 64331AC 30W 6.6A MR16 FL Male and Female connector Airfield Bulb
Description
30 watts MR16 6.6A Leads w/male & female flat connectors Airfield Light Bulb
Specs
| Base | Leads w/Male and Female Flat Connectors |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Diameter (in) | 1.984 |
| Lamp Finish | Clear |
| Maximum Overall Length (in) | 1.80 |
| Shape | MR16 |
| Wattage (W) | 30W |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
30 watts MR16 6.6A Leads w/male & female flat connectors Airfield Light Bulb
Specs
| Base | Leads w/Male and Female Flat Connectors |
| Bulb Type | Halogen Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Diameter (in) | 1.984 |
| Lamp Finish | Clear |
| Maximum Overall Length (in) | 1.80 |
| Shape | MR16 |
| Wattage (W) | 30W |












