
Sylvania 11w T2 FM11/841 4100k Double-End Axial Fluorescent Tube Light
Description
Sylvania 11W, T2 Subminiature fluorescent lamp, Designer 800 rare earth phosphor, 4100K color temperature, 80 CRI
Specs
| Abbreviation Name | FM11/841 |
| Base | Double-End Axial |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 0.276 |
| Luminous Flux (LM) | 750 |
| Maximum Overall Length (in) | 16.60 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T2 |
| Wattage (W) | 11W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $20.51
-70%$20.51
$6.15Sylvania 11w T2 FM11/841 4100k Double-End Axial Fluorescent Tube Light
Description
Sylvania 11W, T2 Subminiature fluorescent lamp, Designer 800 rare earth phosphor, 4100K color temperature, 80 CRI
Specs
| Abbreviation Name | FM11/841 |
| Base | Double-End Axial |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 0.276 |
| Luminous Flux (LM) | 750 |
| Maximum Overall Length (in) | 16.60 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T2 |
| Wattage (W) | 11W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Sylvania 11W, T2 Subminiature fluorescent lamp, Designer 800 rare earth phosphor, 4100K color temperature, 80 CRI
Specs
| Abbreviation Name | FM11/841 |
| Base | Double-End Axial |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 0.276 |
| Luminous Flux (LM) | 750 |
| Maximum Overall Length (in) | 16.60 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T2 |
| Wattage (W) | 11W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















