
Sylvania 13w T2 FM13/830 3000k Double-End Axial Fluorescent Tube Light
Description
13 watts T2 FM13/830 3000k Double-End Axial Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | FM13/830 |
| Base | Double-End Axial |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (LM) | 930 |
| Maximum Overall Length (in) | 20.60 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T2 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $22.67
-70%$22.67
$6.80More Images

Sylvania 13w T2 FM13/830 3000k Double-End Axial Fluorescent Tube Light
Description
13 watts T2 FM13/830 3000k Double-End Axial Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | FM13/830 |
| Base | Double-End Axial |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (LM) | 930 |
| Maximum Overall Length (in) | 20.60 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T2 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
13 watts T2 FM13/830 3000k Double-End Axial Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | FM13/830 |
| Base | Double-End Axial |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (LM) | 930 |
| Maximum Overall Length (in) | 20.60 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T2 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














