✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

OSRAM 69224 - HBO 200 W/4 200w Mercury Short Arc Double Ended HID Bulb
Description
OSRAM 69224 HBO 200 W/4 - 200 watts HBO Clear Mercury Short Arc Double Ended High Intensity Discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | HBO 200 W/4 |
| Base | SFc10-4 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Luminous Flux (LM) | 9500 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.039 |
| Rated Life (Hours) | 200 |
| Shape | Double-Ended |
| Wattage (W) | 200W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
$666.35
OSRAM 69224 - HBO 200 W/4 200w Mercury Short Arc Double Ended HID Bulb—
$666.35
More Images

OSRAM 69224 - HBO 200 W/4 200w Mercury Short Arc Double Ended HID Bulb
Description
OSRAM 69224 HBO 200 W/4 - 200 watts HBO Clear Mercury Short Arc Double Ended High Intensity Discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | HBO 200 W/4 |
| Base | SFc10-4 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Luminous Flux (LM) | 9500 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.039 |
| Rated Life (Hours) | 200 |
| Shape | Double-Ended |
| Wattage (W) | 200W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
OSRAM 69224 HBO 200 W/4 - 200 watts HBO Clear Mercury Short Arc Double Ended High Intensity Discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | HBO 200 W/4 |
| Base | SFc10-4 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Luminous Flux (LM) | 9500 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.039 |
| Rated Life (Hours) | 200 |
| Shape | Double-Ended |
| Wattage (W) | 200W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
