
Sylvania 4w T5 F4T5/CW Cool White 4200k 6 inch Fluorescent Tube Light
Description
4 watts T5 F4T5/CW Cool White 4200k 6 inch Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F4T5/CW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Luminous Flux (LM) | 135 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.00 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 4W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

Sylvania 4w T5 F4T5/CW Cool White 4200k 6 inch Fluorescent Tube Light
Description
4 watts T5 F4T5/CW Cool White 4200k 6 inch Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F4T5/CW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Luminous Flux (LM) | 135 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.00 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 4W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
4 watts T5 F4T5/CW Cool White 4200k 6 inch Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F4T5/CW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Luminous Flux (LM) | 135 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.00 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 4W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















