
Sylvania 70W ET23.5 E39 S62 67513 High Intensity Discharge Light Bulb
Description
70 watts ET23.5 Shape E39 Mogul Screw Base S62 67513 High Intensity Discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | S62 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 1900K |
| Luminous Flux (LM) | 5500 |
| Rated Life (Hours) | 30000 |
| Shape | ET23.5 |
| Wattage (W) | 70W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $32.39
-70%$32.39
$9.72More Images


Sylvania 70W ET23.5 E39 S62 67513 High Intensity Discharge Light Bulb
Description
70 watts ET23.5 Shape E39 Mogul Screw Base S62 67513 High Intensity Discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | S62 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 1900K |
| Luminous Flux (LM) | 5500 |
| Rated Life (Hours) | 30000 |
| Shape | ET23.5 |
| Wattage (W) | 70W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
70 watts ET23.5 Shape E39 Mogul Screw Base S62 67513 High Intensity Discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | S62 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 1900K |
| Luminous Flux (LM) | 5500 |
| Rated Life (Hours) | 30000 |
| Shape | ET23.5 |
| Wattage (W) | 70W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















