
OSRAM HSD 575w /UL/75 4ARXS metal halide bulb
Description
OSRAM HSD 575w /UL/75 4ARXS metal halide bulb
Specs
| Base | GX9.5 2-Pin Prefocus |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 7500K |
| Diameter (in) | 1.18 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 43000 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.31 |
| Rated Life (Hours) | 6000 |
| Wattage (W) | 575W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
OSRAM HSD 575w /UL/75 4ARXS metal halide bulb
Description
OSRAM HSD 575w /UL/75 4ARXS metal halide bulb
Specs
| Base | GX9.5 2-Pin Prefocus |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 7500K |
| Diameter (in) | 1.18 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 43000 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.31 |
| Rated Life (Hours) | 6000 |
| Wattage (W) | 575W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
OSRAM HSD 575w /UL/75 4ARXS metal halide bulb
Specs
| Base | GX9.5 2-Pin Prefocus |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 7500K |
| Diameter (in) | 1.18 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 43000 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.31 |
| Rated Life (Hours) | 6000 |
| Wattage (W) | 575W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















