
Nuvo Patton 3-Light Pendant Fixture w/ Frosted Glass in Brushed Nickel Finish
Description
Patton - 3 Light Pendant w/ Frosted Glass
Specs
| Fixture Type | Pendant |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Patton |
| Style | Transitional |
| Finish | Brushed Nickel |
| Shade | Frosted |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 3 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | Medium |
| Width (in) | 16 |
| Height (in) | 21 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $344.00
-70%$344.00
$103.20Nuvo Patton 3-Light Pendant Fixture w/ Frosted Glass in Brushed Nickel Finish
Description
Patton - 3 Light Pendant w/ Frosted Glass
Specs
| Fixture Type | Pendant |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Patton |
| Style | Transitional |
| Finish | Brushed Nickel |
| Shade | Frosted |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 3 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | Medium |
| Width (in) | 16 |
| Height (in) | 21 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Patton - 3 Light Pendant w/ Frosted Glass
Specs
| Fixture Type | Pendant |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Dry |
| Collection Name | Patton |
| Style | Transitional |
| Finish | Brushed Nickel |
| Shade | Frosted |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 3 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | Medium |
| Width (in) | 16 |
| Height (in) | 21 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
























