
Nuvo Patton 4-Light Vanity Fixture w/ Frosted Glass in Prairie Bronze Finish
Description
Patton - 4 Light Vanity Fixture w/ Frosted Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Patton |
| Style | Transitional |
| Finish | Prairie Bronze |
| Shade | Frosted |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 4 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | Medium |
| Width (in) | 28 |
| Height (in) | 11 |
| Extension (in) | 7.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $237.00
-70%$237.00
$71.10Nuvo Patton 4-Light Vanity Fixture w/ Frosted Glass in Prairie Bronze Finish
Description
Patton - 4 Light Vanity Fixture w/ Frosted Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Patton |
| Style | Transitional |
| Finish | Prairie Bronze |
| Shade | Frosted |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 4 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | Medium |
| Width (in) | 28 |
| Height (in) | 11 |
| Extension (in) | 7.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Patton - 4 Light Vanity Fixture w/ Frosted Glass
Specs
| Fixture Type | Vanity & Wall |
| UL Application | Wall - Up or Down |
| UL Classification | Damp |
| Collection Name | Patton |
| Style | Transitional |
| Finish | Prairie Bronze |
| Shade | Frosted |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 4 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 100W |
| Bulb Base | Medium |
| Width (in) | 28 |
| Height (in) | 11 |
| Extension (in) | 7.5 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
























