
Philips 140w T6 Clear PGZ12 4000K CosmoPolis CosmoWhite HID Light Bulb
Description
140 watts T6 Clear PGZ12 base 4000K CosmoPolis CosmoWhite high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CPO-TW 140W/840 White PGZ12 |
| Base | PGZ12 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 75 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 0.748 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 16100 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.897 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 140W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Philips 140w T6 Clear PGZ12 4000K CosmoPolis CosmoWhite HID Light Bulb
Description
140 watts T6 Clear PGZ12 base 4000K CosmoPolis CosmoWhite high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CPO-TW 140W/840 White PGZ12 |
| Base | PGZ12 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 75 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 0.748 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 16100 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.897 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 140W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
140 watts T6 Clear PGZ12 base 4000K CosmoPolis CosmoWhite high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CPO-TW 140W/840 White PGZ12 |
| Base | PGZ12 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 75 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 0.748 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 16100 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.897 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 140W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |




















