
Philips 145W ED28 Coated E39 4000k CDM Allstart HID Light Bulb
Description
145 watts ED28 shape Coated E39 mogul screw base 4000k CDM Allstart high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CDM145/C/U/O/4K/ED28 EA Allstart |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 87 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 3.5 |
| Luminous Flux (LM) | 12615 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.313 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 145W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

Philips 145W ED28 Coated E39 4000k CDM Allstart HID Light Bulb
Description
145 watts ED28 shape Coated E39 mogul screw base 4000k CDM Allstart high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CDM145/C/U/O/4K/ED28 EA Allstart |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 87 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 3.5 |
| Luminous Flux (LM) | 12615 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.313 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 145W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
145 watts ED28 shape Coated E39 mogul screw base 4000k CDM Allstart high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CDM145/C/U/O/4K/ED28 EA Allstart |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 87 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 3.5 |
| Luminous Flux (LM) | 12615 |
| Maximum Overall Length (in) | 8.313 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 145W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


















