
Philips 14w 120v EL/A R20 Soft White E26 2700K Fluorescent Light Bulb
Description
14 watts 120 volts EL/A R20 Soft White E26 medium screw base 2700K Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Soft White |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.50 |
| Incandescent Equivalent (W) | 75 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.875 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | R20 |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 14W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

Philips 14w 120v EL/A R20 Soft White E26 2700K Fluorescent Light Bulb
Description
14 watts 120 volts EL/A R20 Soft White E26 medium screw base 2700K Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Soft White |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.50 |
| Incandescent Equivalent (W) | 75 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.875 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | R20 |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 14W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
14 watts 120 volts EL/A R20 Soft White E26 medium screw base 2700K Fluorescent Light Bulb
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Soft White |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.50 |
| Incandescent Equivalent (W) | 75 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.875 |
| Rated Life (Hours) | 8000 |
| Shape | R20 |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 14W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |




















