
Philips 150w BD17 E26 2100k Ceramalux HID Light Bulb
Description
Philips 150 watts BD17 Shape E26 Medium Screw Base 2100k Ceramalux high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | C150S55/D/M PH 12PK |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 21 |
| Color Temperature (K) | 2100K |
| Diameter (in) | 2.125 |
| Luminous Flux (LM) | 15000 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.438 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Shape | BD17 |
| Wattage (W) | 150W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Original: $55.07
-70%$55.07
$16.52More Images

Philips 150w BD17 E26 2100k Ceramalux HID Light Bulb
Description
Philips 150 watts BD17 Shape E26 Medium Screw Base 2100k Ceramalux high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | C150S55/D/M PH 12PK |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 21 |
| Color Temperature (K) | 2100K |
| Diameter (in) | 2.125 |
| Luminous Flux (LM) | 15000 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.438 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Shape | BD17 |
| Wattage (W) | 150W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 150 watts BD17 Shape E26 Medium Screw Base 2100k Ceramalux high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | C150S55/D/M PH 12PK |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 21 |
| Color Temperature (K) | 2100K |
| Diameter (in) | 2.125 |
| Luminous Flux (LM) | 15000 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.438 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Shape | BD17 |
| Wattage (W) | 150W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


















