
Philips 150w BD17 M102/E 4000k Metal Halide Pulse Start HID Light Bulb
Description
150 watts BD17 M102/E 4000k Metal Halide Pulse Start high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Ballast | M102/E |
| Base | E26 Medium Screw |
| EAN/UPC | 046677137526 |
| Material | 928486000191 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Maximum Overall Length (in) | 5.437 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | BD17 |
| Wattage (W) | 150W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images


Philips 150w BD17 M102/E 4000k Metal Halide Pulse Start HID Light Bulb
Description
150 watts BD17 M102/E 4000k Metal Halide Pulse Start high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Ballast | M102/E |
| Base | E26 Medium Screw |
| EAN/UPC | 046677137526 |
| Material | 928486000191 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Maximum Overall Length (in) | 5.437 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | BD17 |
| Wattage (W) | 150W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
150 watts BD17 M102/E 4000k Metal Halide Pulse Start high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Ballast | M102/E |
| Base | E26 Medium Screw |
| EAN/UPC | 046677137526 |
| Material | 928486000191 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Maximum Overall Length (in) | 5.437 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | BD17 |
| Wattage (W) | 150W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


















