
Philips 15w 120v Twist E26 2700K Warm White Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 15 watts 120 volts Twist E26 medium screw base 2700K Warm White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/mdt DIM 15W 6/1 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.401 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 900 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.582 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

Philips 15w 120v Twist E26 2700K Warm White Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 15 watts 120 volts Twist E26 medium screw base 2700K Warm White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/mdt DIM 15W 6/1 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.401 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 900 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.582 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 15 watts 120 volts Twist E26 medium screw base 2700K Warm White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/mdt DIM 15W 6/1 |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.401 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 900 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.582 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














