
Philips 15w T8 Blacklight Blue 18in Fluorescent Tube Light
Description
15 watts T8 Blacklight Blue 18 inch Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F15T8/BLB |
| Base | G13 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Blacklight Blue |
| Diameter (in) | 1.00 |
| Maximum Overall Length (in) | 18.00 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T8 18 inch |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $6.47
-70%$6.47
$1.94Philips 15w T8 Blacklight Blue 18in Fluorescent Tube Light
Description
15 watts T8 Blacklight Blue 18 inch Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F15T8/BLB |
| Base | G13 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Blacklight Blue |
| Diameter (in) | 1.00 |
| Maximum Overall Length (in) | 18.00 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T8 18 inch |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
15 watts T8 Blacklight Blue 18 inch Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F15T8/BLB |
| Base | G13 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Blacklight Blue |
| Diameter (in) | 1.00 |
| Maximum Overall Length (in) | 18.00 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T8 18 inch |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














