
Philips 205w ED28 E39 CDM TuffGuard HID Light Bulb
Description
Philips 205w ED28 E39 CDM TuffGuard HID Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CDM205/U/O/4k TG |
| Base | E39D 3 Contact Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Luminous Flux (LM) | 19500 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 205W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $183.59
-70%$183.59
$55.08More Images


Philips 205w ED28 E39 CDM TuffGuard HID Light Bulb
Description
Philips 205w ED28 E39 CDM TuffGuard HID Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CDM205/U/O/4k TG |
| Base | E39D 3 Contact Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Luminous Flux (LM) | 19500 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 205W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 205w ED28 E39 CDM TuffGuard HID Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CDM205/U/O/4k TG |
| Base | E39D 3 Contact Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Luminous Flux (LM) | 19500 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED28 |
| Wattage (W) | 205W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























