
Philips 223379 CDM-T 35W/830 T6 1CT Metal Halide Bulb
Description
Philips CDM35/T6/830 Metal Halide, Single-Ended, Tubular Lamp, 35W, T6, 046677223281
Cross Reference:
GE CMH39T/U/942/G12
GE CMH39TUVCU830G12
Philips Lighting 223289
046677223281
Sylvania MC39T6/U/G12/830 PB
Specs
| Base | G12 2-Pin |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 81 |
| Color Temperature (K) | 3095K |
| Lamp Finish | clear |
| Luminous Flux (LM) | 3150 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.9375 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 35W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $47.51
-70%$47.51
$14.25Philips 223379 CDM-T 35W/830 T6 1CT Metal Halide Bulb
Description
Philips CDM35/T6/830 Metal Halide, Single-Ended, Tubular Lamp, 35W, T6, 046677223281
Cross Reference:
GE CMH39T/U/942/G12
GE CMH39TUVCU830G12
Philips Lighting 223289
046677223281
Sylvania MC39T6/U/G12/830 PB
Specs
| Base | G12 2-Pin |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 81 |
| Color Temperature (K) | 3095K |
| Lamp Finish | clear |
| Luminous Flux (LM) | 3150 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.9375 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 35W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips CDM35/T6/830 Metal Halide, Single-Ended, Tubular Lamp, 35W, T6, 046677223281
Cross Reference:
GE CMH39T/U/942/G12
GE CMH39TUVCU830G12
Philips Lighting 223289
046677223281
Sylvania MC39T6/U/G12/830 PB
Specs
| Base | G12 2-Pin |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 81 |
| Color Temperature (K) | 3095K |
| Lamp Finish | clear |
| Luminous Flux (LM) | 3150 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.9375 |
| Shape | T6 |
| Wattage (W) | 35W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |















