
PHILIPS 23W 120V E26 Compact Fluorescent Mini Twist Light Bulb - 4 PACK
Description
4 PACK package deal of 23 watts 120 volts E26 Medium Screw Compact Fluorescent Mini Twist Light Bulbs
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 Ra8 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.00 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

PHILIPS 23W 120V E26 Compact Fluorescent Mini Twist Light Bulb - 4 PACK
Description
4 PACK package deal of 23 watts 120 volts E26 Medium Screw Compact Fluorescent Mini Twist Light Bulbs
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 Ra8 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.00 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
4 PACK package deal of 23 watts 120 volts E26 Medium Screw Compact Fluorescent Mini Twist Light Bulbs
Specs
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 Ra8 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 1600 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.00 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |




















