
Philips 23w 120v PAR38 E26 2720K Warm White Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 23 watts 120 volts PAR38 E26 medium screw base 2720K Warm White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A PAR38 23W REFLECTOR |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 81 |
| Color Temperature (K) | 2720K |
| Diameter (in) | 4.803 |
| Luminous Flux (LM) | 1300 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.393 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | PAR38 |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Original: $14.03
-70%$14.03
$4.21More Images

Philips 23w 120v PAR38 E26 2720K Warm White Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 23 watts 120 volts PAR38 E26 medium screw base 2720K Warm White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A PAR38 23W REFLECTOR |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 81 |
| Color Temperature (K) | 2720K |
| Diameter (in) | 4.803 |
| Luminous Flux (LM) | 1300 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.393 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | PAR38 |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 23 watts 120 volts PAR38 E26 medium screw base 2720K Warm White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | EL/A PAR38 23W REFLECTOR |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 81 |
| Color Temperature (K) | 2720K |
| Diameter (in) | 4.803 |
| Luminous Flux (LM) | 1300 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.393 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | PAR38 |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 23W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |




















