✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Philips 250w ED18 2100k E39 Ceramalux Non-ALTO HID Light Bulb
Description
250 watts ED18 2100k E39 mogul screw base Ceramalux Non-ALTO high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 21 |
| Color Temperature (K) | 2100K |
| Diameter (in) | 2.25 |
| Luminous Flux (LM) | 28500 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Shape | ED18 |
| Wattage (W) | 250W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
$178.19
Philips 250w ED18 2100k E39 Ceramalux Non-ALTO HID Light Bulb—
$178.19
More Images


Philips 250w ED18 2100k E39 Ceramalux Non-ALTO HID Light Bulb
Description
250 watts ED18 2100k E39 mogul screw base Ceramalux Non-ALTO high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 21 |
| Color Temperature (K) | 2100K |
| Diameter (in) | 2.25 |
| Luminous Flux (LM) | 28500 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Shape | ED18 |
| Wattage (W) | 250W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
250 watts ED18 2100k E39 mogul screw base Ceramalux Non-ALTO high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 21 |
| Color Temperature (K) | 2100K |
| Diameter (in) | 2.25 |
| Luminous Flux (LM) | 28500 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Shape | ED18 |
| Wattage (W) | 250W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























